İCFTürke Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sitemiz Tekrar Kapanmıştır... Yeni Adresimiz:http://icanfootballtrk.clubbir.com/

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Anadolu Sivas'ın Yanında

YazarMesaj
Aliş Fbahçe 13
Moderator
Moderator

Anadolu Sivas'ın Yanında Empty
MesajKonu: Anadolu Sivas'ın Yanında   Anadolu Sivas'ın Yanında EmptyCuma Mayıs 01, 2009 8:18 am

Süper Lig'de devrime hazırlanan Yiğidolar, Anadolu kulüplerinden tam destek aldı. Kulüp başkanları ve sorumluları, lider Sivasspor'un şampiyonluğa ulaşması halinde örnek oluşturacağını, Türk futbolunda adaletin sağlanacağını savundular.

BURSASPOR: İBRAHİM YAZICI

Sivasspor'un şampiyon olmasına iyi baktığımız ortada. Uzun seneler sonra Anadolu'dan bir şampiyonun çıkmasını, Anadolu kulüpleri açısından çok önemsiyoruz. Bu şampiyonluk, her şeyin para olmadığını da gösterecektir. Darısı önümüzdeki yıllarda Bursaspor'un başına.

KAYSERİSPOR: RECEP MAMUR

Gönlümüzden geçen Anadolu'dan bir takımın şampiyon olmasıdır. Sivasspor iki sezondur çok başarılı. Başkanı, yönetimi, teknik heyeti ve futbolcu kadrosuyla önemli bir başarı yakaladılar. İnşallah bunun devamı da gelir ve önümüzdeki yıllarda diğer Anadolu takımları da böyle önemli başarılar elde ederler. Gelecek sezon büyük ihtimalle Şampiyonlar Ligi'nde yer alacaklar. Eğer UEFA, 4 Eylül Stadı için Sivasspor'a onay vermezse veya onlar Kayseri'de oynamak isterlerse, Kadir Has Stadı'nı seçmelerinden memnuniyet duyarız.

GAZİANTEPSPOR: İBRAHİM KIZIL

Sivasspor'la bu hafta maçımız var, açıklama yapmam doğru değil. Fakat şampiyonluğun 3-4 takımın tekelinde olmaması gerektiğini de belirtmek isterim. Anadolu kulüpleri olarak, Sivasspor'u alkışlamamız lazım. Henüz şampiyon olmadılar, ama şimdiden şapka çıkartılacak bir başarı elde ettiler. Eğer şampiyonluğa ulaşırlarsa, bu başarı diğer Anadolu kulüpleri için de örnek olur. Önümüzdeki yıllar için bizim de büyük hedeflerimiz var.Transfer çalışmalarına şimdiden başladık. Sivasspor'un başarısını kendimize örnek alacağız.

ANTALYASPOR: HASAN AKINCIOĞLU

Sivasspor'un şampiyonluğunu istiyoruz. Başarının, Anadolu'ya bütün Türkiye'ye yayılmasını çok arzu ediyoruz. Sivasspor hedefine ulaşırsa, lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi'ne katılım için elde edeceği gelirlerle çok daha iyi bir duruma gelme şansı yakalayacak. Bugün dört büyük takım sadece forma reklamı için 5-6 milyon dolar kazanırken, Anadolu kulüpleri 750 bin dolara, 1 milyon dolara zor sponsor buluyor. Sivas'ın şampiyonluğu sponsorlar anlamında ekonomik dengeleri de değiştirir ve bundan diğer Anadolu takımları da faydalanır.

ESKİŞEHİRSPOR: HALİL ÜNAL

Sivasspor'un başarısını takdir ediyoruz, ancak ligin bitmesine daha 5 hafta var. Eskişehirspor olarak, iki takımdan birinin şampiyonluğunu arzu ettiğimizi söylememiz doğru olmaz. Sivasspor sezon sonu şampiyonluğa ulaşırsa, değerlendirmemizi yaparız, onları başarıları için kutlarız. Beşiktaş olursa, onları da tebrik ederiz. Sivasspor'un şampiyonluğu, Anadolu kulüpleri için ekonomi ve vizyon anlamında önemli bir adım olabilir.

KONYASPOR: MEHMET ALİ KUNTOĞLU

Çok net söylüyorum, şampiyonluk için Sivasspor'u gönülden destekliyoruz. Onların başarısı Anadolu takımlarına bir yol haritası olacaktır. Biz, Türkiye'nin en büyük kentlerinden Konya'da, Theoue'yi tutamadık. Büyük umutlarla transfer ettiğimiz Fahri Tatan da adapte olamadı. Ancak Sivasspor, Konya'ya göre çok daha küçük olan kentte bütün yabancıları ve yerlileri mutlu etmeyi başarıyor. Sivasspor'un bunu nasıl yaptığını özellikle araştıracağım. Çünkü bunu da ayrı bir başarı olarak görüyorum.

KOCAELİSPOR: SERHAN GÜRKAN

Sivasspor'un şampiyon olması halinde Kocaelispor camiası olarak bununla gurur duyarız. Bize göre herkese örnek olması gereken bir başarıdır. Bu şampiyonluk aynı zamanda Anadolu takımları için de itici bir güç olacaktır.

ANKARAGÜCÜ: CENGİZ TOPEL YILDIRIM

Bu tablo onların şampiyonluğu hak ettiğini gösteriyor. Ama benim için bu durumun daha önemli bir sonucu var. Sivasspor oluyorsa, Ankaragücü de olmalıdır, olabilmelidir. Sivasspor'un şampiyon olması, dört takımdan başka bir ekibin de bu hedefe ulaşabileceğini gösterir. Büyükler dışında şampiyon çıkmaz lafının geçerliliği de ortadan kalkar.

HACETTEPE: TURGAY KALEMCİ

Sivaspor'un geldiği noktanın tesadüfi olduğunu sanmıyorum. Gördüğüm kadarıyla dört yıldır adım adım işleyen bir plan var. Bütçeye uygun, ihtiyaç kadar transfer, tesislerin düzeltilmesi, şehrin ve taraftarın dört yılda adım adım bu hedefe hazırlanması, yedek kadroda yapılan iyi seçimler bunun sıradan bir çıkış olmadığını gösteriyor. Tabi şampiyon olmak Beşiktaş'ın da hakkı. Ben o şampiyon olsun, bu olmasın demiyorum. Ama yaptığı yatırım, verdiği mücadele ve emekle şampiyonluk Sivasspor'un daha çok hakkı diyebilirim.

GENÇLERBİRLİĞİ: TARIK ARTUKMAÇ (Başkan Vekili)

Sivasspor'un şampiyon olmasından mutluluk duyarız. Şampiyonluğun belli takımların tekelinde kalması hem Türk futbolu için kötü hem de diğer takımların motivasyonunu olumsuz etkiliyor. 2003'te şampiyonluk için mücadele ettik. Bana göre şampiyonluğa layıktık, fakat o dönem öyle bir kanaat vardı ki, üç büyükler dışında bir takım ağzıyla kuş tutsa şampiyon olamazdı. Bu bizi de etkiledi. Ama şimdi çok şey değişti. Sivasspor şampiyon olursa, diğer takımlara da aynı başarıya ulaşabileceklerini gösterecek.

ANKARASPOR: AHMET GÖKÇEK (Futbol Şube sorumlusu)

Anadolu kulübü olarak, Anadolu'dan bir takımın şampiyon olmasını çok istiyoruz. Bunun iki nedeni var. Birincisi; İstanbul takımlarının yıllardır süren sadece onların tekelinde gibi görünen şampiyonluğu artık bir Anadolu takımının da alabileceğinin ciddi göstergesi olması. Ayrıca havuz gelirlerindeki dağılım değişecek. Şampiyonluk payı dört değil, beş kulübe dağılacak. En azından dört büyüklerin buradan aldığı gelir azalacak. Az da olsa adalet sağlanacak.

DENİZLİSPOR: ALİ İPEK

İpi göğüslemesi halinde bir devrim gerçekleştirir. Sivas'ın başarısı diğer Anadolu takımları için itici güç haline geldi. Şampiyon olurlarsa, öteki Anadolu takımları da hedef büyütür. Başarılarını takdir ediyorum. Bence şimdiden gönüllerin şampiyonu oldular.

TRABZONSPOR: HAYRETTİN HACISALİHOĞLU (Asbaşkan)

Biz öncelikle gayet tabii kendi şampiyonluğumuzu istiyoruz. Diğer takımlara eşit mesafedeyiz. Kim olursa saygı duyarız. Ancak eğer Sivasspor hedefe ulaşırsa, bu başarı Türk futbolunda şampiyonluğun yaygınlaşması anlamında olumlu olacaktır.

Anadolu Sivas'ın Yanında
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sivasın Başarısı